Hastanemiz hizmetleri arasında yer alan “Acil İlk Yardım Ambulans Servisimiz” 7 gün 24 saat ihtiyaç duyduğunuz her an bir telefon kadar yakındır.

Ambulansımız, Sağlık Bakanlığı “Ambulanslar ve Acil Sağlık Araçları ile Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği”nce belirlenmiş olan kriterlere uygun olarak ruhsatlandırılmıştır. Düzenli olarak Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nce denetimlerden geçmekte, ayrıca görev sonrası eksilen ilaç, malzeme, tıbbi gaz tespiti için de kontrol sayımları ihmal edilmeden anlık olarak yapılmaktadır. Ambulans da görevli doktorlarımız, acil servis tecrübeli, gerekli hallerde acil cerrahi yetkinliğine sahip hekimlerdir.

Ambulans da görevli hemşirelerimiz; alınan hastanın yaşamsal bulgularının takibini yaparken, doktor tarafından uygulanmasını istenen ilaç ve tedavileri hastaneye ulaşana kadar gerçekleştirmektedir. Ambulans şoförleri gerekli psikomotor, sağlık destek personeli, hasta yakını empati eğitimleri gibi sürekli gelişim kurslarına düzenli olarak tabi tutulmaktadır. ÖNCELİĞİMİZ SAĞLIĞINIZ.