Sungurlu Milli Güreşçi Fenercioğlu Operasyon Geçirdi

Ankara ASKİ Güreş Kulübünde spor hayatına devam eden Sungurlu Milli Güreşçi Halil Fenercioğlu, Ankara Özel Eryaman Hastanesinde başarılı bir operasyon geçirdi.

Devamını okuyun

Organik besin mi vitaminler mi?

Özel Eryaman Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Mesut Bayraktar, "Dışarıdan vitamin almaktansa organik beslenin; bu ürünlerinde kaliteli organik olmasına özen gösterin. Bir ürünün kalitesini test etmek için damağınıza ve burnunuza güvenin" diyerek bebek bekleyen annelere uyarıda bulundu.

Devamını okuyun

Eryaman Hastanesi Çiftleri Uyardı

Özel Eryaman Hastanesi çiftleri uyardı; Sebebi stres olabilir. Özel Eryaman Hastanesi Üroloji Uzmanı/Cinsel Terapist Op. Dr. Taner Çavumirza, kimi zaman fiziksel bir rahatsızlıktan kimi zaman psikolojik, nedeni ne olursa olsun kadınların ve erkeklerin son dönemlerde yaşadığı cinsel isteksizlik hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Devamını okuyun

En Yaman Hastane

Sıdkı Hamidi, Genel Yayın Müdürümüz İbrahim Gökdemir'e her hastanın VIP hizmet aldığı hastaneyi gezdirdi. Batman'lı iş adamı, Ankara sevdalısı Sıdkı Hamidi Ankara'nın Eryaman semtinde müthiş bir yatırıma imza attı. 200 bin nüfusa yaklaşan bölgeye 75 yataklı Özel Eryaman Hastanesini kurdu.

Devamını okuyun

Eryaman'a Çok Özel Hastane

Özel Eryaman Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Sıdkı Hamidi 30 yıldır özel sağlık sektörü içerisinde bulunduğunu belirtirken, bu deneyim ve birikimini Ankaralılara en iyi hizmeti vermek için var olduklarını kaydetti. Özel Eryaman Hastanesine giren her hastanın VIP hizmet aldığının altını çizen Sıdkı Hamidi, "Hastanemizi açarken "Önceliğimiz Sağlığınızdır" sloganı ile yola çıktık. Kaliteden kesinlikle ödün vermiyoruz. Önceliğimiz […]

Devamını okuyun

İnatçı Çocukla Nasıl Baş Etmeli?

Önemsiz konularda çocukla güç savaşına girmeleri konusunda anne-babaları uyaran Özel Eryaman Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Dr. Ayhan Güler, "diretmeye aynı yöntemle yanıt vermek hiçbir zaman olumlu sonuç vermez. Çocuklara saygı, sorumluluk ve bilinçle yaklaşılmalı" dedi.

Devamını okuyun

Çağımızın Sorunu İnsülin Direnci

Özel Eryaman Hastanesi Beslenme Diyet Uzmanı Betül Acıöz "Şeker-şekerlemeler, tatlılar, beyaz un, beyaz undan yapılmış ekmek ve hamurlar, pirinç uzak durmamız gereken yiyecekler sırasında başı çeken besinlerdir." diyerek beslenme konusunda uyarılarda bulundu.

Devamını okuyun

Masa Başı Çalışanlar Dikkat

Bilgisayar kullanımının iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olması, boyun ağrısı şikayeti ile doktora başvuranların sayısını arttırdı. Halk arasında boyun ve sırt arsında akla ilk "boyun fıtığı" olasılığı geldiğini söyleyen Özel Eryaman Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Kutay Çakıroğlu, hastalık hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

Devamını okuyun

Omuz Ağrısının Nedenleri ve Tedavi Yöntemleri

Zaman farkına varmadan yapılan ters hareketler ve zorlamalar, omuzdaki kemik ve yumuşak doku yapılarında değişiklikler oluşturarak sıkışma ve istikrarsızlık meydana getirir. Bu durum omuz problemlerinde artışa ve ağrıya yol açar diyen Özel Eryaman Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloj Uzmanı Op. Dr. Bülent Aykanat omuz ağrılarının ciddiye alınması gerektiğini söylüyor.

Devamını okuyun

Kalp ve Damar Hastalıkları

Kalp krizleri, hipertansiyon, bacak atardamarındaki tıkanma, çocukluk çağında geçirilen kalp rahatsızlığı veya doğuştan kalp damar hastalıklarının toplum tarafından bilindiğini ancak bu konuda önlem alınmadığını belirten Dr. H. Müfit İspanoğlu "Kalp hastalıkları, kalbin kendisi ve damarları ile ilgili hastalıklar ve etraf damarları ile ilgili hastalıklar olarak değerlendirilmelidir dedi."

Devamını okuyun

Dişeti Hastalığını Ciddiye Alın!

Özel Eryaman Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Merve Odabaşı "İnsanlar dişetinin ne olduğunu bilmiyorlar." "Dişeti diye ayrı bir şey mi var?" diye soruyorlar diyerek, "diş eti hastalığının ağız sağlığının gizli düşmanı" olduğunu belirterek diş eti hastalığının ihmale gelmeyeceğini söyledi.

Devamını okuyun

Fizik Tedavinin Önemi

Son yıllarda önemi daha fazla fark edilen tıp dallarından biri de fizik tedavi ve rehabilitasyon. Romatizmal, ortopedik, nörolojik, solunum, kalp gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan fizik tedavi ve rehabilitasyon normal yaşama dönmeyi hızlandırıyor. Fizik tedavi ve rehabilitasyon hekimliğinin ne olduğu ve işlevi hakkında Özel Eryaman Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İsmahan Bozbey bilgilendiriyor.

Devamını okuyun

Obezite Tedavisine Yeni Yaklaşım

Özel Eryaman Hastanesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hayri Kıvanç, obeziteyle mücadeleye yeme alışkanlığınızı değiştirerek başlayın diyerek günümüzün en büyük sağlık sorunlarından birisi olan obeziteye dikkat çekti. Dr. Hayri Kıvanç, farklı obezite tipleri için farklı şekilde tedaviler gerekli olabilir diyerek kulaktan dolma diyetler konusunda uyarıda bulundu.

Devamını okuyun

Glokom (göz tansiyonu-karasu hastalığı)

Ankara Özel Eryaman Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Operatör Doktor Yıldız Ekmekçi Aktaş glokom hakkında bilinmeyenleri ve nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlattı. Aktaş "Halk arasında "Göz Tansiyonu" ya da "Karasu Hastalığı" olarak bilinen glokom sıklıkla göz içi basıncının yükselmesi nedeniyle görme sinirinin zarar görmesidir. Buna bağlı olarak kişinin görme alanı yavaş yavaş daralır" şeklinde konuştu.

Devamını okuyun

Estetikte Burun Farkı

Anadolu Gazetesi Özel Eryaman Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Candan Mezili "Yüze yakışan bir burun artık hayal değil" diyerek, yüze yakışan bir buruna sahip olmanın ipuçlarını verdi.

Devamını okuyun