Donör Alan Değerlendirmesi

Saç ekimi öncesinde her hasta için detaylı bir donör alan değerlendirmesi yapılır. Uzman doktorumuz, donör alanınızı dikkatle inceler ve saç köklerinin kalitesini, yoğunluğunu ve uygunluğunu değerlendirir. Böylece, en sağlıklı ve etkili saç ekimi yöntemini belirlemek için gerekli bilgiler elde edilir.

Merkezimizde en modern yöntem olan Safir FUE (foliküler ünite ekstraksiyonu) yöntemi kullanılarak işlem yapılmaktadır. İlk olarak donör bölge ve saç ekimi yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Kişiye özel saç çizgisi tasarımı yapılır ve saç köklerinin yerleştirilmesi için uygun kanallar açılır. Açılan kanallara saç kökleri tek tek yerleştirilir. İşlem aşaması, uzmanların hassasiyet ile çalışmasını gerektiren bir aşamadır.

Safir FUE Tekniğinin Avantajları:

  • Daha hızlı iyileşme süreci: Safir uçlar, doku hasarını en aza indirdiği için iyileşme süreci daha hızlıdır.
  • Daha az ağrı ve sızı: İşlem sırasında lokal anestezi uygulandığı için ağrı ve sızı minimal seviyededir.
  • Daha doğal görünüm: Safir uçlar, doğal saç çıkış açısına uygun şekilde kanal açılmasını sağlayarak daha doğal bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur.
  • Daha az iz bırakma: Minimal invaziv bir işlem olduğu için iz bırakma ihtimali düşüktür.
  • Daha yüksek başarı oranı: Uzman bir ekip tarafından uygulandığında, safir FUE tekniği yüksek başarı oranı sunar.

Mikromotor fue yöntemi ile saç ekimi işlemi sırasında operasyonu hızlandırmak ve daha çok kök alabilmek amaçlı kullanılan bir alettir. Fue motoru diğer bir adıdır. Mikromotor yardımı ile yapılan ekimlerde saç köklerinin gereğinden çok ve hızlı alınması saç köküne ve saç derisine zarar verebilmektedir.