BURUN ESTETİĞİ
Estetik görünümlü bir buruna sahip olmak için…
Burun, yüzün çıkık yeri ve yüz estetiğinin en önemli belirleyicisidir. Hastanemizde Rinoplasti (Burun Estetiği) için başvuracak olan hastalar için, uygulanacak olan farklı klinik, estetik konseptler sunulabilmektedir.

Rinoplastide asıl amacımız iyi nefes alabilen, doğal gözüken güzel burunlar yapmaktır.

KEPÇE KULAK ESTETİĞİ
Kulaklarınızı saklamak zorunda değilsiniz…
Genel olarak kepçe kulak ameliyatları hasta için oldukça tatmin edici operasyonlardır. Kulaklar arası simetri sağlamak, yumuşak kıvrım ve oluklara sahip kulaklar elde etmek amaçlanan hedeftir. Erişkinlerde lokal anestezi, çocuklarda genel anestezi tercih edilmektedir.

BLEFAROPLASTİ
Yaşınızı değil, güzelliğinizi yansıtın!
Üst ve orta yüz bölgesindeki yaşlanmanın odak noktası, göz çevresi ve kaşların gençleştirilmesi ile doğrudan ilişkilidir.

Blefaroplasti; kaşların pozisyonu ve orta yüz bölgesinin sarkmalarının düzeltilmesi işlemleri ile bir bütündür. Üst göz kapağı ameliyatında amaç; üst orbital dolgunluk, belirgin bir üst göz kapak çizgisi sağlamaktır. Alt göz kapağında ise; genç bir göz şeklini oluştururken yanak ve göz kapağı yumuşak bir geçiş sağlamaktadır.

YÜZ GERME (FACE LIFTING)
Küçük dokunuşlarla zamanı durdurmak için…
Yaşlanma süreci sadece dokuların sarkması ve cildin bozulmasını içermez ayrıca belli bölgedeki yağ dokularının da adrofisini içerir.
Amaç, hastanın acayip, ameliyat olmuş bir görünüme değil, daha iyi bir görünüme sahip olmasıdır.

Abartılı değişiklikler, unutulmamalıdır ki yüzün harmonisini bozar. Yüz bir bütün olarak ele alınıp değerlendirilmelidir.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI
Omuzlarınızdaki ağırlıklardan kurtulun!
Meme küçültme ameliyatları sıklıkla boyun, sırt, omuz ve kol ağrılarını hafifletmek amacı ile yapılır. Hastaya yaşam kalitesi ve tıbbi açıdan anlamlı yarar sağlarken aynı zamanda memenin estetik görünümünü de düzeltmektedir.

MEME DİKLEŞTİRME AMELİYATI (MASTOPEKSİ)
Göğüs sarkmalarını toparlar ve daha genç bir görünüm sağlar.
Meme dokusunun areola kompleksi ile beraber yukarıya alınarak, meme sarkmasının onarımı işlemidir. Bu ameliyatlarda sadece deri çıkarılır meme dokusu ya hiç çıkarılmaz ya da çok az çıkarılır.

MEME BÜYÜTME AMELİYATI (MEME AUGMENTASYONU)
Göğüs boyutunu, şeklini ve dolgunluğunu artırmak için…
Meme büyütme, meme hacminin protezlerle artırılması olup, meme deri zarfının toparlamasına yardımcı olur. Meme büyütme işlemi sıklıkla Mastopeksi ile kombine edilebilmektedir.

KARIN GERME AMELİYATI (ABDOMİNOPLASTİ)
Yepyeni bir görünüme kavuşmanız mümkün…
Gövdenin alt bölümündeki sarkma ve gevşemenin cerrahi yolla düzeltilmesidir. En sık neden kilo alıp vermek ve çoklu doğumlardır. Karın alt bölgesindeki oluşan ağırlık nedeniyle hastaların görüntüsünde de deformasyona neden olur.

Op. Dr. İrfan ERDEM
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı