Sosyal Proje & Duyurular
Dr. Ayhan Güler’den Anne-Baba-Çocuk İletişimi Semineri

Özel Eryaman Hastanesi'nin Optimum AVM ile ortaklaşa olarak düzenlediği "Anne-Baba Destek Programı" seminerleri kapsamında yapılan ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Ayhan Güler'in konuşmacı olarak katıldığı "Anne-Baba-Çocuk İletişimi Semineri" büyük ilgi çekti.
Anne ve babaların çocukları ile katıldığı seminerde konuşan Uzm. Dr. Ayhan Güler; teknoloji kullanımının sınırlandırılması, ergenle iletişim, inatçı çocukla baş etme yöntemleri, çocuklarda en sık görülen psikolojik sorunlar ve internetteki tehlikeler hakkında ailelerin sorularını da cevapladı.
Önemsiz konularda çocukla güç savaşına girmemeleri konusunda anne- babaları uyaran Güler, "Diretmeye aynı yöntemle yanıt vermek hiçbir zaman olumlu sonuç vermez.
Çocuklara saygı , sorumluluk ve bilinçle yaklaşılmalı" dedi. Saygı, sorumluluk ve bilincin inatçı çocuk ile iletişimin anahtarı olduğunu ileten Güler, "Çok önemsiz konularda çocukla güç savaşına girmek yerine iletişim yollarını kullanmak gerekli.
Özellikle de çocuğu dinlemek, yerine göre sorunu ertelemek,çocuğa seçenekler sunabilmek , daha işlevsel kendini ifade yöntemlerini özendirmek , yapılması gerekenlerden bazıları" dedi.