Sosyal Proje & Duyurular
Halk arasında kulunç olarak bilinen ve tıpta genel olarak miyalji olarak adlandırılan ağrı şikayeti hemen hemen herkesin müzdarip olduğu bir sorundur.

Halk arasında kulunç olarak bilinen ve tıpta genel olarak miyalji olarak adlandırılan ağrı şikayeti hemen hemen herkesin müzdarip olduğu bir sorundur. Duruş bozukluğu, terliyken rüzgarda kalma, kötü çalışma şartları  gibi faktörler neden olurlar. 3 temel yanlışın yol açtığını düşünerek konuyu daraltmak doğru değildir. Kötü çalışma şartlarını biraz daha açarak anlatacak olursak:  Yük taşıyan hamaldan, bilgisayar başında işlem yapan bankacıya; ayakta uzun süre duran öğretmenden, otobüs kullanan şoföre; nöbet tutan askerden, ağır çanta taşıyan çocuğa kadar aslında toplumun her kesiminde ve her yaş grubunda bulunan kişileri etkilediğini söylemek mümkündür.
Bu ağrının nasıl ortaya çıktığını özetleyecek olursak, kasın kasılı kalması ve gevşeyememesi sonucu hastada şiddetli sırt ağrısı meydana gelmektedir. Geceleri  daha da artarak hissedilen ağrı, gündüzleri hareketle kasın ısınması sonucu daha az hissedilir.
Tedavisi ise oldukça kolaydır. Hastanın ağrı kesici ve krem kullanmasına rağmen dirençli ağrılarda “Tetik nokta enjeksiyonu” ağrıyı hızlı ve etkin bir şekilde ortadan kaldırır.
 Uzman doktor tarafından ağrı noktalarına uygulanan enjeksiyon ile bir anlamda “nokta atışı “ile kalıcı ve konforlu bir tedavi mümkündür.
Hazırlık gerektirmez ve günlük hayattan geri bırakmaz bu tedavi, hastalar tarafından da çokça arananlar listesinde popülerliğini korumaktadır.